Podatki Podkategoria: Podatki

Sortuj po:

 • Wysyłanie JPK i scalanie - program do JPK »

  Do końca ubiegłego roku, w większości przypadków, należało jedynie wykonywać pliki z rozszerzeniem PDF, ażeby we właściwy sposób wypełnić deklarację VAT. Teraz służyć ma do tego JPK, czyli Jednolity Plik Kontrolny, w którym muszą znaleźć się księgi podatkowe oraz dowody księgowe wyeksportowane z systemów komputerowych przedstawione w formie elektronicznej. Następnie ma miejsce wysyłanie JPK do urzędu skarbowego.
  W przypadku kiedy firma ma wiele placówek lub księgowość prowadzona jest w różnych systemach informatycznych, konieczne jest scalanie JPK.
  Na ten moment zobligowani są do tego właściciele dużych, małych i średnich firm, ale już od 1 stycznia 2018 r. wszystkie formalności i wysyłka JPK będą dotyczyły również mikro przedsiębiorców.
  Nie musisz się już martwić, że nie potrafisz zebrać i właściwie połączyć wszystkich danych. Zebranie i scalanie JPK to już nie problem: program JPK Link zajmie się tym za Ciebie. Aplikacja daje możliwość kontroli i zapewnia szybkie wysyłanie JPK do urzędu skarbowego.
  Tego rodzaju program JPK to nieodzowne narzędzie dla firm, w których konieczne jest łączenie plików JPK. To także prosta wysyłka JPK do urzędu.

  Data dodania: 11 07 2017 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Podatki

Podatki - nowa strona:

Adres: