Najnowsze strony w katalogu Top 20 najnowszych stron w katalogu:

 • Rachunkowość Kielce »

  Dzisiaj niezwykle łatwo jest pogubić się we wszystkich przepisach. Szczególnie jest to niezmiernie trudne dla wszystkich tych, jacy prowadzą własną działalność. Tu mamy mnóstwo formalności do załatwienia. W szczególności ważne jest właściwe rozliczenie się. Przeto warto rozpocząć współpracę z osobami, które znają się na rachunkowości oraz księgowości. Dzięki nim będą mieli Państwo gwarancję, że wszystko jest w porządku. Wobec tegoż wyjątkowo gorąco polecamy biuro rachunkowe Kielce Dorota Dulęba. Oferta owego biura rachunkowego jest skierowana dla jednoosobowych działalności gospodarczych, a także spółek: cywilnych, partnerskich, komandytowych oraz z. o. o. Co znaczące każdy nowy klient może liczyć na pierwszy miesiąc usług GRATIS. Jeśli posiadają Państwo jakieś pytania ewentualnie chcą uzgodnić detale toż można skontaktować się za pomocą formularza widniejącego na stronie biura rachunkowego albo przyjść osobiście tudzież umówić się na spotkanie. Więcej informacji, a dodatkowo jakiekolwiek dane kontaktowe znajdują się na stronie elektronicznej: biurorachunkowekielce. eu.

  Data dodania: 22 02 2018 · szczegóły wpisu »
 • Czapeczki z nadrukiem »

  Bycie wymagającym jest tak właściwie bardzo dobrą cechą, ponieważ znaczy to, iż cenimy sobie przede wszystkim swoją wartość. Na pewno całkowicie zrozumiałym jest toż, iż jeżeli kupujemy jakiś towar ewentualnie jeszcze korzystamy z usługi plus za to płacimy to chcemy, aby wszystko było w jak najdoskonalszym porządku. Acz każdy przedsiębiorca musi pamiętać o tymże, że klienci nie jedynie mają wymagania pod względem oferty, lecz także i reklamy. Jeżeli jest ona mała lub źle zrobiona toż tak rzeczywiście nie możemy już z góry oczekiwać na pozytywne podejście. Zatem tak ważne jest, ażeby wizerunek firmy był dobrze rozumiany oraz najlepiej odwoływał się do owego co jest powszechnie znane oraz tworzące zasadne emocje. Na pewno jakiekolwiek gadżety z logiem firmy, natomiast już z gwarancją czapki reklamowe spowodują, że każdy kto je zobaczy lub będzie ich używał o sporo chętniej skorzysta z oferty. Nadto owy ktoś może polecić nasze towary lub usługi innym. Bez kwestionowania taka reklama rozszerzy grono klientów. Zatem zachęcamy do zakupienia czapek plus innych gadżetów na: promoshop. pl.

  Data dodania: 22 02 2018 · szczegóły wpisu »
 • Gls polska »

  Komunikowanie się ze sobą jest bardzo istotne. Na pewno jest toż zdecydowanie bardziej skomplikowane na odległość. Aczkolwiek dzisiaj mamy multum możliwości, iżby móc się ze sobą porozumiewać. Większość zawdzięczamy innowacyjnej technice. Dzięki nowoczesnym urządzeniom w błyskawiczny oraz nieskomplikowany sposób dostarczymy wiadomość do odbiorcy i możemy liczyć na natychmiastową odpowiedź. . Ludzie niejednokrotnie nie zdają sobie sprawy jakie toż jest ogromne ułatwienie. Dodatkowo przesyłanie paczek dzisiaj nie stanowi żadnego kłopotu. Dzieje się to zwłaszcza za kwestią gls jaki jest skierowany nie wyłącznie do osób prywatnych, jednakże także dla firm. Krótko mówiąc GLS to niezawodne rozwiązania logistyczne dające gwarancję, że wszystko dotrze na czas. Tu nie ma miejsca na żaden nawet najdrobniejszy błąd. Wszystko jest starannie przeanalizowane. W GLS otrzymają Państwo bezpieczeństwo, wygodę oraz standardowy i krótki czas doręczenia. Więcej informacji otrzymają Państwo wchodząc na stronę elektroniczną: gls. pl. Gwarantujemy, że korzystając z usług będą Państwo wyjątkowo usatysfakcjonowani.

  Data dodania: 22 02 2018 · szczegóły wpisu »
 • Klinika stomatologiczna J.J. Wichlińscy »

  Klinika stomatologiczna J. J. Wichlińscy to duże centrum stomatologiczne w Krakowie i Gorlicach. Posiada wykwalifikowany personel oraz nowoczesny sprzęt medyczny. Klinika J. J. Wichlińscy posiada szeroki zakres specjalizacji, do których należą między innymi: ortodoncja, implantologia, chirurgia szczękowa oraz stomatologia estetyczna.

  Data dodania: 22 02 2018 · szczegóły wpisu »
 • Lider częstochowa »

  Obecna technologia sprawia, że ludziom żyje się zdecydowanie lepiej. Dotyczy toż tak naprawdę wyjątkowo sporo sfer. Chociaż warto się przyjrzeć transportowi oraz motoryzacji, które są ze sobą ściśle powiązane. Dzisiaj każdy z nas ma multum pojazdów do wyboru, którymi może podróżować. Niewątpliwie najwygodniejsze jest posiadania swego auta. Wynika toż z tegoż, że w takim wypadku zyskuje się o wiele większą niezależność. Tu to właściciel samochodu decyduje kiedy i o której wyjechać. Chociaż nie wystarczy tylko posiadać swoje auto, jednakże także potrzebne jest prawo jazdy. Przeto szkoła jazdy częstochowa jest doskonałym miejscem, żeby móc je osiągnąć. Niezmiernie gorąco zalecamy Lider Janusz Lubas. Tu otrzymają Państwo najodpowiedniejsze szkolenie, jakie zapewni toż, iż zdadzą Państwo egzamin na prawo jazdy. Trzeba podkreślić, iż według rankingu WORD Częstochowa toż Lider Janusz Lubas jest najdoskonalszym Ośrodkiem Szkolenia Kierowców. Więcej informacji, a jeszcze wszelakie dane kontaktowe uzyskają Państwo wchodząc na stronę internetową: liderszkolajazdy. pl.

  Data dodania: 20 02 2018 · szczegóły wpisu »
 • Kotły ekologiczne »

  Jest znacznie spraw, o które należy zadbać z dużą rzetelnością. Z gwarancją te, które dotyczą własnego miejsca zamieszkania są szczególnie ważne. Na pewno warunki w jakich się żyje nie powinny odbiegać znacznie od normy pod względem funkcjonalności plus estetyki. W tym przypadku trzeba dostarczyć sobie plus rodzinie godne życie. Na pewno nadzwyczaj ważną i jedną z fundamentalnych spraw jest ogrzewanie, jakie zapewni wystarczające ciepło w chłodne dni. Toteż nadzwyczaj gorąco zalecamy zaczerpnąć z oferty Przedsiębiorstwa Wielobranżowego STALKOT. Jest to działalność, jaka jest na rynku od 1986 roku tudzież zajmuje się szczególnie produkcją kotłów centralnego ogrzewania tudzież automatycznych układów nawęglania. Przedsiębiorstwo dba przede wszystkim o owo, aby dane produkty były ekologiczne, innowacyjne oraz estetyczne. Prócz znakomitej jakości towaru STALKOT oferuje również pomoc techniczną, a także serwis. Na pewno warto zaczerpnąć z oferty, zaś w razie pytań jest możliwy kontakt telefoniczny, mailowy lub za pomocą formularza.

  Data dodania: 20 02 2018 · szczegóły wpisu »
 • Dekoracje orient »

  To jak żyjemy świadczy w ogromnej mierze o tym jakimi ludźmi jesteśmy. Będąc u kogoś w domu można nadzwyczaj dużo o niniejszej osobie powiedzieć chociażby nie za bardzo ją znając. Oczywistym jest, iż nie każdy musi znać się na fachowym wystroju wnętrz i nie wszystko musi być wyposażone od A do Z tak jak robiłby toż projektant. Istotne jest, iżby wszystko było urządzone z naszym stylem i było praktyczne. Acz nie można wyłącznie koncentrować się na użyteczności. Sprawy estetyczne jeszcze są niezwykle ważne. Zatem warto zadbać o wszelkiego rodzaju dekoracje. Na pewno rzeźby z drewna spowodują, że wszelkie wnętrze zyska wyjątkowy wygląd. Mogą je Państwo śmiało nabyć w sklepie internetowym: e-trade24. pl. Tam oferta bogata jest w rękodzieła z Afryki, zaś dodatkowo z Krajów Orientu. Też rzeźby znakomicie sprawdzają się nie tylko w dużych domach, jednak jednocześnie w małych mieszkaniach. W owym sklepie każdy produkt został wykonany z naturalnych materiałów. W razie jakichkolwiek pytań można skontaktować się za pomocą formularza kontaktowego.

  Data dodania: 20 02 2018 · szczegóły wpisu »
 • Nadruki szczecin »

  Chyba każdy człowiek lubi oryginalne rzeczy. Obecnie tak właściwie jest o takie trudno. Przyczyna jest bardzo łatwa. Mianowicie dzisiaj niemal, że wszystko realizuje się na masową skalę. Chodzi szczególnie o toż, żeby jak najwięcej wykonać tudzież sprzedać. Zatem przeważnie rzeczy są wytwarzane na produkcjach, gdzie większość robią za człowieka maszyny. Obecnie już niewiele co mamy ręcznie, bądź indywidualnie wykonywane. Z pewnością prowadząc swoją działalność potrzeba się wyróżniać. Toteż należy rozpocząć działania jakie wywołają zainteresowanie wśród ludzi. Bez kwestionowania nadruki szczecin sprawią, że ze zwykłych rzeczy zrobimy coś naszego, pomysłowego. To z gwarancją pozwoli się wyróżnić i przez owo grono klientów się rozszerzy. Choćby przecież mówi się, iż ''reklama jest dźwignią handlu''. Oczywiście ciężko jest się z tym nie zgodzić. Wobec tegoż bardzo gorąco zachęcamy do zawarcia współpracy z Agencją Reklamową Szczecin - Butterfly. Posiada ona bardzo duże doświadczenie dzięki, jakiemu firma wyłącznie zyska.

  Data dodania: 20 02 2018 · szczegóły wpisu »
 • Koszulki szczecin »

  Jakiekolwiek działanie zapewnia owoce. Raptem od nas zależy czy są one prawidłowe, bądź negatywne. Na pewno brak wszelakiego działania nic nie przyniesie, natomiast poniekąd pogorszy toż co się miało poprzednio. Jest chociażby sformułowanie: ''skoro stoisz w miejscu toż znaczy, że się cofasz''. Jest to prawda, jaką jeszcze sporo osób sobie nie uświadomiło. Z pewnością nigdy nie można sobie na toż pozwalać, jeśli prowadzi się swoją działalność. Tu trzeba działać oraz to na niemało kierunkach. Bez kwestionowania decydujące znaczenie posiada reklama. Toż dzięki niej rozpoznawalność marki jest jeszcze większa. Na pewno nadzwyczaj rozpowszechniona jest reklama w internecie. Szczególnie występuje to z tegoż, że tam najłatwiej tudzież po niewielkich kosztach jest otrzymać sławę. Niemniej należałoby jeszcze popatrzeć ''na zewnątrz''. Przeto gadżety szczecin toż coś czego nie może zabraknąć w prowadzeniu reklamy firmy. One tak faktycznie wyjątkowo szybko trafiają do odbiorców. Niekoniecznie są one tylko skierowane dla tychże co je zakupili, lecz również dla ludzi, którzy mogą je zauważyć. Z gwarancją wzbudzenie w owy sposób zainteresowania przyniesie zatrzęsienie dobrych owoców.

  Data dodania: 20 02 2018 · szczegóły wpisu »
 • Długopisy reklamowe »

  Z gwarancją każdy właściciel firmy chciałby posiadać jak najwięcej klientów. Dzięki temuż są jeszcze toż lepsze rezultaty. Chociaż nie można być jedynie na to nastawionym. Tak rzeczywiście najważniejsze jest spełnienie potrzeb klientów tudzież ich usatysfakcjonowanie z produktów jakie u nas nabyli albo usług z jakich skorzystali. Trzeba również zaznaczyć, iż należy dać się zauważyć przyszłym klientom, słowem sięgnąć po wszelkie działania reklamowe. Jest ich zatrzęsienie. Można działać w sieci plus na zewnątrz. Z gwarancją nie może braknąć gadżetów. Na pewno długopisy cosmo natychmiast przyciągają uwagę, a ponadto są nadzwyczaj użyteczne i można je stosować dosłownie w każdym miejscu. Co znaczące wydatek ich zakupu jest niewielki, jednak owy gadżet może zdziałać bardzo dużo tudzież owym samym przynieść nam mnóstwo klientów. Względem tegoż niezwykle serdecznie zachęcamy do ich zakupienia w Promoshop należącego do Agencji Reklamowej Butterfly. Ma ona 20 lat doświadczenia dotyczącego gadżetów reklamowych. Bez kwestionowania należałoby zastosować z oferty. Gorąco zapraszamy.

  Data dodania: 20 02 2018 · szczegóły wpisu »
 • Włókiennik »

  Każdy człowiek jest wyjątkowy plus znaczy toż, że posiada przeróżne zainteresowania, a jeszcze podejścia do niemało kwestii. Hobby jest jednak czymś co rozwija każdego tudzież toż niezależnie od branży. Tak naprawdę wszelkie działanie coś zapewnia. Wyłącznie my decydujemy, ewentualnie pójść w bardziej w ciężkim kierunku, czy mniej. Na pewno zainteresowania się ze sobą różnią pod wieloma motywami. Z pewnością w jednych ryzyko utraty zdrowia i życia jest przeogromne. Najczęściej jest toż powiązane ze sportami. Chociaż każdy kto ma pasiekę zdaje sobie sprawę jak nadzwyczaj toż niebezpieczne. Na pewno odzież pszczelarska pozwoli się skutecznie uchronić przed użądleniem. Jest to tak właściwie podstawa do tego, żeby móc udać się do uli. Względem tego niezwykle serdecznie zapraszamy, iżby nabyć taką odzież w Przedsiębiorstwie Usługowo-Handlowym „WŁÓKIENNIK” Andrzej Adamczyk. Bezsprzecznie oferta jest jeszcze znacznie bardziej powiększona. Bez powątpiewania dzięki temuż przedsiębiorstwu uzyskają Państwo najdoskonalsze produkty, natomiast jeszcze kompetentną obsługę.

  Data dodania: 20 02 2018 · szczegóły wpisu »
 • Regulatory napięcia »

  Regulator napięcia to układ scalony, czy całe nawet urządzenie niezbędne w agregacie prądotwórczym dostarczającym prąd do czułych urządzeń. Regulatory napięcia określane często jako stabilizatory napięcia, regulują prąd na wyjściu agregatu sprawiając iż jego napięcie nie jest zależne od różnicy w pracy agregatu prądotwórczego. Regulatory napięcia dostarczają stałe napięcie do urządzeń korzystających z agregatów.

  Data dodania: 19 02 2018 · szczegóły wpisu »
 • Busem na zachód »

  Wyjazd na zachód jeszcze nigdy nie był tak prosty. Jeszcze nigdy dojazd nie był tak prosty. Dziś, bowiem przedstawiam Ci firmę Beatabus, która dowiezie Cię pod wskazane miejsce niezwykle szybko i wygodnie. Oferuje ona przejazd do Niemiec poprzez busy do Niemiec. Wszystkie nowoczesne, niezwykle komfortowe a co najważniejsze prowadzone przez doświadczonych i bezpiecznych kierowców. Dodatkowo takie przewozy do Niemiec oferowane są w niezwykle korzystnych cenach i realizowane z wielu różnych miejsc naszego kraju.

  Data dodania: 16 02 2018 · szczegóły wpisu »
 • Centrum Stomatologii Sowia Wola »

  Sowia Wola - Centrum Stomatologiczne zajmuje się szeroko pojętą stomatologią. W ofercie mogą Państwo znaleźć m. in. takie dentystyczne usługi jak protetyka, chirurgia czy stomatologia zachowawcza. Obszerne doświadczenie i wyższe kompetencje z obszaru stomatologii pozwalają na generalne i profesjonalne zadbanie o klientów. Dzięki temu wszyscy ci, którzy posiadają jakiekolwiek stomatologiczne problemy, znajdą pomoc w atrakcyjnej cenie. Duży zakres usług sprawia, że każda osoba może znaleźć usługę, której potrzebuje. Przeprowadzane są także zabiegi, których celem jest na przykład wybielanie czy poprawę ich stanu wizualnego. Informacje dostępne są na stronie wwww. sowiawola. pl gdzie udostępnionych jest sporo szczegółów odnośnie przeprowadzanych zabiegów a także o zespole stomatologicznym.

  Data dodania: 14 02 2018 · szczegóły wpisu »
 • ​pendrive reklamowy »

  Wiadomym jest, że trzeba zainwestować, iżby coś posiadać. Jest toż wyjątkowo istotne przy prowadzeniu swej działalności. Tutaj ważne jest, żeby zadbać o najznakomitszej klasy usługi i produkty. Na pewno dobra oferta przyciąga kupujących. Choć toż nie jest jedyna kwestia, aby pozyskać kolejnych nabywców. Tutaj z pewnością trzeba się również skoncentrować na reklamie. Dzięki niej można dotrzeć do niezwykle wielu osób. Mamy do dyspozycji różne metody reklamowe. Najczęściej stosuje się je online. Wynika to z tego, że net jest szybkim oraz rozpowszechnionym środkiem przekazu. Choć przyciągającym uwagę są różnego typu gadżety. Z pewnością pendrive reklamowy jest rzeczą praktyczną i łatwo rzuca się w oczy. Zatem warto jest posiadać na nim logo firmy. Ponadto toż już dobrze świadczy o działalności, bo widać, iż zależy im na klientach. Tego rodzaju gadżety mogą Państwo nabyć w Promoshop. Jest to działalność niezmiernie rzetelna tudzież co za tym idzie specjalistyczna. Więcej informacji na stronie internetowej: promoshop. pl, zaś jeśli chodzi o pendrive to starczy wejść w zakładkę ''Pendrive reklamowy USB''.

  Data dodania: 14 02 2018 · szczegóły wpisu »
 • Oczomyjka.com.pl »

  Bezpieczeństwo jest decydujące dla zdrowia oraz życia ludzi. Jest toż zwłaszcza ważne w miejscach pracy. Wszystek pracownik pragnie się czuć bezpiecznie przy realizowaniu własnych obowiązków. Są prace, jakie w minimalny sposób narażają na uszczerbek na zdrowiu, lecz istnieje jeszcze wiele takich, gdzie zagrożenie jest kolosalne. Mianowicie tak najczęściej dzieje się w laboratoriach plus zakładach przemysłowych, w jakich następuje kontakt z niebezpiecznymi substancjami. Zatem tak znaczące jest wykorzystanie odpowiednich środków, które dadzą bezpieczeństwo. Na stronie elektronicznej: Oczomyjka.com.pl zostało przedstawione urządzenie awaryjne chroniące swoje życie tudzież zdrowie. Zadaniem oczomyjki jest szybkie oczyszczenie oczu, natomiast jeszcze usunięcie działania substancji żrących, wybuchowych, toksycznych, bądź łatwopalnych, słowem jakichkolwiek substancji agresywnych. W każdych zakładach, gdzie występuje tego typu substancje winno się zainstalować oczomyjkę w takim miejscu, jakie będzie prosto oraz błyskawicznie dostępne.

  Data dodania: 13 02 2018 · szczegóły wpisu »
 • Fotografia ślubna »

  Fotografia przeważnie kojarzona jest z robieniem zdjęć na wszelakich uroczystościach lub rodzinnych spotkaniach. Choć warto podkreślić, że posiada ona jeszcze inne zastosowanie. Mianowicie ogromną rolę odgrywa ona w reklamie. Dzięki fotografii dana marka jest lepiej zapamiętywana przez odbiorców. Jest toż wyjątkowo ważne, bo dzięki temuż zyskamy o sporo więcej klientów. Jak widać fotografia reklamowa ma niezwykle wielkie znaczenie dla wszystkich, którzy prowadzą własną działalność. Przeto niezmiernie gorąco zalecamy Andrzej Jarek Studio, czyli agencję fotograficzną specjalizującą się w wyżej przytoczonej fotografii reklamowej, jednak rodzaju still life. Tam cel stanowi fotografia produktowa. Otóż liczy się przede wszystkim taka kreacja produktu, w jakiej wydobędzie się charakter danej marki. Podczas wykonywania zdjęć wyjątkową uwagę zwraca się na szczegóły, tudzież jeszcze kładzie się nacisk na wyobraźnię. Andrzej Jarek Studio toż przede wszystkim inne spojrzenie na fotografię. Zachęcamy do zastosowania z oferty.

  Data dodania: 13 02 2018 · szczegóły wpisu »
 • Dieta pudełkowa kołobrzeg »

  Dzisiaj jest moda na prowadzenie zdrowego stylu życia. W mediach niezmiernie wiele się mówi na ten temat. Oczywiście warto dbać o swoje zdrowie. Przeto tak ważna jest dieta, którą przeprowadzamy. Nie może być ona skąpa we wszelkie składniki mineralne, zaś dodatkowo nie powinno się w niej znaleźć zbyt dużo tłuszczów oraz cukrów. Wszystko musi być dostosowane do danej osoby. Potrzeba patrzeć na ogrom kwestii. Otóż to jaki styl życia prowadzimy, ewentualnie cierpimy na jakąś chorobę, bądź nie plus sporo innych. Mnóstwo osób próbuje samemu sobie tworzyć dietę. Niemniej zbyt wąska wiedza na ten temat może doprowadzić do fatalnych efektów. Dlatego dieta pudełkowa koszalin jest najdoskonalszym wyjściem. Gdyż w niniejszej sprawie posiada się gwarancję, iż dostarczy się organizmowi wszelakie składniki mineralne, a ponadto dzięki owemu zaoszczędzi się czas. Względem tego bardzo gorąco zalecamy skorzystać z oferty ALMARE BOX. Tam otrzymają Państwo smaczne oraz zdrowe posiłki z darmową dostawą. Skontaktuj się telefonicznie, internetowo ewentualnie przyjdź osobiście plus zamów odpowiedni dla siebie pakiet.

  Data dodania: 13 02 2018 · szczegóły wpisu »
 • Rusztowania elewacyjne Delta-bud »

  Rusztowania oraz szalunki do wynajęcia mogą Państwo znaleźć na witrynie delta-bud. eu. W ofercie firmy dostępne są produkty używane wielokrotnie na budowach, które również są wymagane w trakcie jakichkolwiek robót budowlanych. Oprócz rusztowań i szalunków Delta-bud posiada w asortymencie również wiele innych akcesoriów i produktów, jak na przykład chociażby nietypowe konstrukcje stalowe czy reklamowe konstrukcje. Tym, co trzeba zaznaczyć, jest to, że Delta-Bud posiada doświadczenie nie tylko na polskim rynku, lecz również zagranicznym. Oferta skierowana jest do wszystkich osób, które poszukują rusztowań, szalunków a także wymaganego do nich osprzętowania. Też również zaznaczyć, że wszystkie dostępne na internetowej witrynie produkty realizują europejskie i polskie wymogi jakościowe. Wynajem, montaż oraz sprzedaż m. in. szalunków i rusztowań.

  Data dodania: 12 02 2018 · szczegóły wpisu »
 • ​smycze reklamowe »

  Reklama jest podstawą do tego, aby móc pozyskać nowych klientów. Posiada ona przeróżne rodzaje prezentacji, aczkolwiek na pewno ma nakłonić do kupowania poszczególnych produktów albo czerpania z usług. Z gwarancją jest ona nie do pominięcia. Każdy przedsiębiorca winien wykorzystać kilka metod reklamowych. Dzisiaj dużą popularnością cieszy się net, w jakim można rozreklamować firmę w niezmiernie prosty i szybki sposób. Jednak warto zaakcentować, iż nie jest on wystarczający. Na pewno należy zainwestować jednocześnie w reklamę zewnętrzną, natomiast co za tym idzie w rozmaitego rodzaju gadżety. Bez wątpienia smycze reklamowe są gadżetami, jakie należy posiadać. Wynika to z tego, iż są one praktyczne, fascynują swoją estetyką, są widoczne, tanie tudzież co istotne łatwo na nich zauważyć logo firmy. Dlatego nie wahaj się oraz zamów smycze w Promoshop. Na pewno nie pożałujesz tej inwestycji. Więcej informacji, tudzież także opcję zamówienia na stronie internetowej wyżej podanej firmy. Dajemy Państwu gwarancję, iż zyskacie produkty najznakomitszej jakości i dzięki temu niezmiernie więcej klientów.

  Data dodania: 12 02 2018 · szczegóły wpisu »